Kesmeşeker’in yeni albümü ‘’Doğdum Ben Memlekette’’ Ada Müzik etiketi ile yayımlandı.Kesmeşeker ‘Doğdum Ben Memlekette’ hem topluluğun sekizinci albümü, hem de yirminci yılının taçlanması oldu.
Cenk Taner, Can Alper, Tansu Kızılırmak ve Emre Sarıtunalılar’dan oluşan kadronun hazırladığı albümün kayıt ve miksleri Eray Uygur tarafından Jingle Factory’de, mastering ise Andy Jackson tarafından İngiltere’de gerçekleştirildi.Fotoğraflar Şahan Nuhoğlu, grafik tasarım ise Hayalgücü Tanıtım imzası taşımakta.
Albümüm adından da anlaşılacağı üzere, şarkılar ‘memlekette doğmuş olma halleri’ne dair. Albümde yer alan 11 şarkının sözü ve bestesi Cenk Taner’e, düzenlemeler ise Can Alper, Tansu Kızılırmak, Emre Sarıtunalılar ve Cenk Taner’e ait.
Ada Müzik tarafından piyasaya sürülen “Kent Ozanları 1” adlıtoplama albüm için Cenk Taner tarafından akustik olarak yorumlanmış, fakat daha önce hiçbir Kesmeşeker albümünde yer almamış olan “Eğ Başını Eğeceksen” de yepyeni düzenlemesiyle bu albümde yer alıyor.
‘Doğdum Ben Memlekette’ albümün kapağında yine farklı bir sporcu olan Metin Kurt yer almakta.
Yedi yıl aradan sonra gelen yeni Kesmeşeker albümü, topuluğun sözel ve müzikal olarak geldiği noktayı göstermesi bakımından da çok özel bir yerde duruyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk