Birsen Tezer’in Yeni Albümü ‘’İkinci Cihan’’ ADA Müzik’ten Çıktı..İlk albümü ‘’Cihan’’ı 2009 yılının Temmuz ayında yayınlayan Birsen Tezer uzun süredir sahnede de birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları Derin Bayhan (Davul), Emre Tankal (Elektrik Gitar), Gürol Ağırbaş (Bas Gitar), Tunç Öndemir (Akustik Gitar) ile yola ikinci albümleri ‘’İkinci Cihan’’ ile devam ediyor.

Müzik direktörlüğünü Gürol Ağırbaş’ın yaptığı albümde; Akın Eldes (Elektrik Gitar), Birol Ağırbaş (Perküsyon), Bülent Ortaçgil (Akustik Gitar), Erkan Oğur (Perdesiz Gitar, Kopuz), İlhan Şeşen (Vokal), Özer Arkun (Çello), Sibel Köse (Vokal), Tarık Aslan (Bendir, Erbane) gibi değerli isimlerin de konuk müzisyen olarak yer aldılar.

Dokuz şarkının yer aldığı ''İkinci Cihan'' da Gürol Ağırbaş’ın ‘’Eylül’’ isimli bestesine Bülent Ortaçgil’in söz yazdığı ‘’Kendi Kendime’’, ‘’Aşk Üzerine Söylenmemiş Her Şey’’ isimli filmin hiçbir yerde kayıtlı olarak yer almayan, İlhan Şeşen bestesi ‘’Ne Tuhaf’’, Zafer Cımbıl’dan ‘’Delikanlı’’ ve Sami Batok’dan  ‘’Boşver’’ isimli şarkıların dışında yer alan beş şarkının sözü ve müziği Birsen Tezer imzalı.

Albümün miks ve kayıtları Arıkan Sırakaya, vokal kayıtları Cihan Güvenç tarafından gerçekleşti. Masteringini  Cem Büyükuzun’un yaptığı albümün kayıtları T&A Project stüdyolarında tamamlandı. ‘’İkinci Cihan’’ ın  fotoğrafları Kadri Karahan'a, grafik tasarımı ise Emine İlkorur'a ait.

Birsen Tezer ‘’İkinci Cihan’’ 1 Şubat’tan itibaren iTunes’ta djital satışa açılacak, 4 Şubat’tan itibaren ise üç gün süreyle sadece Fizy’de dinlemeye açık olacak…


Ada Müzik'te Birsen Tezer 

D&R'dan satın al!

İTunes'tan indir!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk