Çağdaş Toprak ''RENKLER'' Çıktı.Çağdaş Toprak'ın Türkçe, Kürtçe (Zazaca), Ermenice ve Hemşince ezgilerden oluşan "Renkler" albümü çıktı.

‘‘Renkler‘‘ Çağdaş Toprak`ın ikinci Albümü… Sanatçı ilk albümünde olduğu gibi bu albümde de Türkçe, Kürtçe ( Zazaca), Ermenice ve Hemşince ezgilere  yer verdi. Renkler, farklı dilleri ve müzikleri buluşturan 12 Şarkıdan oluşuyor..

Mix ve Masteringi Cem Büyükuzun`un yaptığı albümün kayıtları ENC Stüdyosunda tamamlandı. Aranjörlüğünü Nail Yurtsever, Cem Tuncer, Ercüment Orkut ve Öner Gerçek üstlendi.

Albümde Çağdaş Toprak‘a vokalde Eylem Aktaş, Nuray Balık, Salih Yılmaz, Turan Yapıştıran, Murat Yapıştıran Ercan Tanrıverdi ve Merve Tan..  Enstrümanlarda ise İsmail Soyberk, Cem Tuncer, Erdem Sökmen, Erdinç Şenyaylar, Öner Gerçek, Ediz Hafızoğlu, Ömer Aslan, Eyüp Hamiş, Erman İmayhan, Kempa, Seda Subaşı, Dolunay Ertan, Deniz Yücel, Ercüment Orkut, Ertan Tekin, Çetin Akdeniz ve Selim Bölükbaşı eşlik etti. Projeye Hanifi Taymaz, Yılmaz Çelik, Hıdır Ağırdağ eserleriyle destek verdi. 

Fotograflar Fırat Erez, grafik tasarım ise Hayalgücü tanıtım imzası taşıyor..

iTunesTurkey de ön siparişe sunulan albüm 30 Ağustos'ta dijital platformlarda, 10 Eylül'den itibaren de #iTunesTurkey 'de!

Albümde yer alan şarkılar

1) Xarabağik
2) Siyah Beyaz
3) Serê Kowu
4) Türkü Olup Gel Bana
5) Heydane
6) Dîlberam Dîlber
7) Müebbet Sevda
8) Çeneka Veywıka
9) Bir Başınayım
10) Roze Yena
11) Kul Olamazsın
12) Potpori
      -Dotmam
      -Zeynebamın
      -Desto
      -Xeftan


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk