Banu Kanıbelli ''Lobna'nın Şarkısı'' na Klip Çekti.


Banu Kanıbelli  ‘Lobna’nın Şarkısı’ / ‘Lobna’s Song’ şarkısına Ümit Ünal yönetmenliğinde klip çekti..

MTN Film Production tarafından çekilen klibin görüntü yonetmenliğini Özkan Karaköse, kamera asistanlığını Orçun Oruç üstlendi.. Kurgu ise Simge Baskın tarafından Karıncalar Yapım da gerçekleşti.

Banu Kanıbelli, bestesi kendisine sözleri Lobna Al Lamii’nin (*) Ayşe Arman ile 24 Kasım 2013’te yaptığı röportajından aslına sadık kalarak derlediği şarkını Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde geçtiğimiz yıl yayınladı....

Düzenlemelerini Şevket Akıncı’nın yaptığı şarkının korosuna caz müziğin önemli kadın vokalleri katkıda bulunuyor.  Başak Yavuz, Ceyda Özbaşarel Gülşen, Randy Esen, Selen Gülün, Sumru Ağıryürüyen ve Şirin Soysal’ın yer aldığı koroyu Nisan Ak yönetiyor.  Yaylı kuartet'te Ayşen Tözeniş, Ceren Gürkan, Deniz Yücel ve İndra Mas yer alıyor.

Banu Kanıbelli’nin klip için ifadesi şöyle;
‘’Lobna’nın Şarkısı klibi bu zamanda geçiyor. Filmin ağırlaştırılmış temposu içinde ve o kalabalığın arasında dolaşırken her birinin genişleyen dünyası içine girmek, dokunmak mümkün. O filmdeki herkesin, nasıl yaşamak istediğiyle ilgili bir fikri var. Birbirinden farklı ve eşit derecede özel.  Zamanın yavaşlaması geçmişe koridor açıyor ve gelecekle bağ kuruyor. Bu zaman oyunun içinden insan, her bir bireyin hayatta kalma hakkı, inanç ve fikir özgürlüğünden başka hiçbirşeyle çıkamıyor. Bundan daha değerli ne olabilir?’’


Lobna's Song


* Lobna Al Lamii, 31 Mayıs 2013 tarihinde, Taksim Gezi parkında, başına isabet eden gaz bombası kapsülü ile yaralanmıştır..


Lobna'nın Şarkısı


Şarkıyı iTunes üzerinden satın al linki

Ada Müzik'te Banu Kanıbelli 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk