Çağ Erçağ ‘dan çocukluğuna armağan; ‘’Aydınlık Evler’’Çağ Erçağ ‘dan çocukluğuna armağan; ‘’Aydınlık Evler’’
Kendisine ait dört beste ile birlikte toplam on şarkının yer aldığı bu albümde, türkü ve alternatif pop kategorisine girecek eserler var.

Albümün Kayıtları Can Aykal ve Zeynep Tünay,  Mixler Zeynep Tünay, Mastering ise Pieter Snapper tarafından Babajim Stüdyo ‘da yapıldı. Albümün proje asistanlığını Aral Yüce, Arda Demirhan, Gökhan Gündoğan, Onur Seçki ve Murat Tokgöz üstlendi. Fotoğlaflar Mehmet Turgut imzası taşıyor. Grafik tasarım ise Nazlı Angın ve Ebru Sezgi tarafından yapıldı.

Bu albümünde Çağ Erçağ’a çok değerli müzisyenler eşlik etti;  Orçun Orçunsel, Mercan Dede, İlyas Mirzayev, Çağrı Sertel, Borusan Quartet, Erdem Sökmen, Kağan Yıldız,  Türker Çolak,  Caner Nazlıbaş ve Volkan Öktem

Albümün çıkış şarkısı olan, bestesi sanatçının kendisine sözleri Alper Angın ‘a ait ‘’Yalnızım’’ adlı şarkıya klip çekildi..

Albümle birlikte yayımlanan klibin  çekimleri Beyoğlu Mask’ta gerçekleşti.  Bu klip de Çağ Erçağ’a Oyuncu Zeynep Beşer'ler eşlik etti. Çekimleri Dreamstory prodüksiyon tarafından yapılan klibin senaristliğini ve yönetmenliğini Deniz Sezgin, görüntü yönetmenliğini ise Kürşad Sezgin ve Berkay Gülüm üstlendi.

Çağ Erçağ’ın albüme ilişkin sözleri ise şöyle;

‘’Neden Aydınlık Evler?

Doğup büyüdüğüm semt olan Aydınlık Evler, kapıcının oğlundan, (meşhur) Bent deresi genel evi sahibinin çocuğundan, hayattan hiçbir beklentisi olmayandan, adam bıçaklayandan, hırsızlık yapandan, Müslüm Gürses dinleyip kendini jiletleyenden aynı zamanda yükseliş ve arı kolejleri gibi okullarda okuyandan kısacası farklı toplumsal katmanlardan  gelen ailelerin yaşadığı bir semtdi. Bu ailelerin çocukları benim çocukluğumu geçirdiğim arkadaşlarımdır. Bu albümde yer alan 2 bestemin söz yazarı Alper Angın’ın evinde bu insanlarla bir araya gelip gitar, ud ve kanun eşliğinde şarkılar söyleyip besteler yapıp eğlenirdik…

Aile ortamında ise karadenizli bir aile olarak bazı geceler mutlaka bir büyüğün evinde toplanılır annem, babam, halalarım ve dayılarım yani herkes bir şeyler çalıp söylerdi. Annem, Babam ve ben evde yalnız kaldığımızda, özellikle hafta sonları babam bağlama ya da gitar, ben de çello ile anneme eşlik ederdik. Uzun lafın kısası ben böyle bir aile ve mahalle ortamında büyüdüm. Bütün bu farklılıklar ve zıtlıklar müzik hayatıma çok büyük zenginlik katmıştır.

Evet, beni bir çellist olarak tanıdınız ama bu albümümde dinleyeceğiniz şarkılar kısaca geçmişimin bir özetidir.’’
 
Albümdeki Eserler

1- Karadeniz / Müzik: Çağ Erçağ
2- Kadim Çağ / Müzik: Çağ Erçağ
3- Divane Aşık Gibi / Söz ve Müzik: Maçkalı Hasan Tunç
4- Uzun İnce Bir Yoldayım / Söz ve Müzik: Aşık Veysel
5- İstemiyorum / Söz: Alper Angın  Müzik: Çağ Erçağ
6- Etek Sarı / Müzik: Hasan Durak
7- Yalnızım / Söz: Alper Angın  Müzik: Çağ Erçağ
8- Çarşambayı Sel Aldı / Müzik: Anonim
9- Bülbülüm Altın Kafeste / Müzik: Anonim
10- Ay Gız / Söz: Zeynal Cabbarzade  Müzik: Cahangır Cahangırov

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk