ADA’yı çeyrek geçe NTV Gece Gündüz'deTürkiye’nin en köklü bağımsız müzik firmalarından ADA Müzik, 25. yılını 9 Haziran’da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek görkemli bir konserle kutlayacak.


Bugüne değin yayınladığı 400’ü aşkın albümle Türkiye’nin müzik geleneğinin ortaya çıkmasında önemli bir rol oynayan ADA Müzik, halk müziğinden Türk Sanat Müziğine; rock’tan caz’a; etnik müzikten elektronik müziğe uzanan geniş ölçekli repertuarı ile kaliteden ödün vermeyen müzik yayıncılığı anlayışını sürdürüyor. Üstelik ‘piyasa’nın dayattığı koşullara boyun eğmeyen, tirajdan daha çok müzikal kaliteyi gözeten çizgisini gücü yettiğince devam ettirdiği gibi bir ‘okul’ olma özelliğini de koruyor.

İşte, geçtiğimiz 25 yıl boyunca yolu bu ‘okul’dan ‘bir şekilde’ geçmiş Birsen Tezer, Bulutsuzluk Özlemi, Bülent Ortaçgil, Grup Gündoğarken, Gürol Ağırbaş, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur, Mavi Işıklar, mor ve ötesi,  Replikas, Yeni Türkü, Zuhal Olcay gibi sanatçılar kendilerine katılacak sürpriz isimlerle birlikte ‘ADA’yı çeyrek geçe’ başlıklı konserde bir araya gelecekler.

NTVMSNBC

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk