Esin Afşar’ın 1986 – ‘87 yıllarında yayınlanan ‘’Dün ve Bugünün Türk Şiir ve Ezgileri’’ ile ‘’Ruhi Su’ya Türkü’’ isimli albümü ilk kez tıpkı basım CD olarak Ada Müzik etiketiyle yayımlandı.‘’DÜN VE BUGÜNÜN TÜRK ŞİİR VE EZGİLERİ’’1986 yılında yayınlanan Esin Afşar'ın‘’Dün ve Bugünün Türk Şiir ve Ezgileri’’ isimli albümü tıpkı basım CD olarak Ada Müzik' etiketiyle yayınlandı.
Albümde, sözleri  ve müziği Anonim ‘’Drama Köprüsü’’, sözleri  ve müziği Yunus Emre’nin ‘’Bana Seni Gerek Seni’’, sözleri  ve müziği Raşit Baybutof’un  ‘’Alagöz’’, sözleri  Enis Fosforoğlu’nun müziği Esin Afşar’ın ‘’Arabeske İnat’’,  sözleri  Eddy Harnay’ın müziği Selmi Andak’ın  ‘’La Chanson D’Anatolie’’, sözleri  ve müziği Kul Ahmet’in  ‘’Yoh Yoh’’ , sözleri  Nazım Hikmet Ran'ın müziği Tarık Öcal’ın ‘’Tahir İle Zühre’’, sözleri  M. Cevdet Anday’ın müziği Tarık Öcal’ın  ‘’Anı’’,  sözleri Ahmet Çuhacı’nın müziği  Şehabettin Genç’in ‘’Güllü Kız’’, sözleri  Bilgesu Erenus’un müziği  Tarık Öcal’ın ‘’Masalların Sonu’’, sözleri  Azerbaycan anonim türküsü  müziğide  Esin Engin’e ait olan ‘’Unutma Sen’’ ve sözü Bilgesu Erenus’a  müziği de Tarık Öcal’a ait olan  ‘’Kuluçkadaki Bayan’’ dan oluşan 12 eser yer alıyo

Albümün iç kapak fotoğrafları Naim Dilmener’in arşivinden kullanıldı. Grafik tasarım ise Gökçin Girgine tarafından yapıldı.


‘’RUHİ SU'YA TÜRKÜ’’


1987 yılında yayınlanan Esin Afşar'ın ‘’Ruhi Su’ya Türkü’’ isimli  albümü tıpkı basım CD olarak Ada Müzik etiketiyle  yayınlandı.
Ruhi Su’ya Türkü albümünün düzenlemeleri Erkan Oban tarafından yapılmış ve usta müzisyenler: (rhytm composser ve  perdesiz basgitar’da Erkan Oban, kanun ve ney’de  Haluk Derinöz, bağlama’da Selçuk Lök, flüt’te Erdoğan Kaval ve Perküsyon’da Uskan Çelebi, gitar’da Tarık Öcal) eşlik etmiştir. Vokallerde ise Ferda Yetişir, Funda Saltaş, Murat Akar ve Bülent Ateşoğlu yer alıyor.
Bu albümde, sözleri Ahmed Arif’in  müziği Fikret Kızılok’un ‘’Vurulmuşum’’, sözleri Arslan Tunçata‘nın  müziği Esin Afşar’ın ‘’Aşka Erer miyim’’ sözleri ve müziği Ruhi Su’nun ’’Mahsus Mahal’’, sözleri ve  müziği Karacaoğlan’a ait bir Ruhi Su  düzenlemesi olan ‘’Elif’’, söz ve müziği anonim olan Hacı Taşan’dan alınma  Keskin türküsü ‘’Bugün Ayın Işığı’’, sözleri Talat Bulut’un müziği Pınar Afşar ‘ın ‘’Yarına Özlem’’,  sözleri ve müziği Uskan Çelebi’nin  ‘’Ruhi Su’ya Türkü’’, sözleri Behçet Aysan’ın ‘’Bir Eflatun Ölüm’’, sözleri Rüveyde Sinanoğlu’nun müziği ise Esin Engin’nin  ‘’Çoban’’, sözleri ve  müziği  Aysun Timurcan’a ait ‘’Madenci’’ ile birlikte toplam 10 eser yer almaktadır.

Albümün  iç kapak fotoğrafları Naim Dilmener’in arşivinden kullanılmıştır. Kapak fotoğrafı İsa Çelik, grafik tasarım ise Gökçin Girgine'ye aittir.

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk