Hüsnü Arkan’ın ‘SOLO’ isimli albümü Ada Müzik’ten çıktı

Ezginin Günlüğü grubundan tanıdığımız Hüsnü Arkan, ‘Solo’ isimli albümünde çok özel şarkılara imza attı. Albümdeki tüm şarkıların müzikleri Arkan’a ait.


Sanatçı, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın ‘Önce Sen Sonra Sen’, Nazım Hikmet’in ‘Bor Oteli’, Orhan Veli’nin ‘İhtiyarlık’ ile Can Yücel’in ‘Halime Tercümandım’ isimli şiirlerine müzikleriyle hayat veriyor. ‘Solo’daki ‘Adile Hanım’ isimli şarkı ise bir dönemin ünlü tiyatro sanatçısı Adile Naşit’e ithafen yazılmış.

Albümün konuk ses sanatçısı olan Birsen Tezer ‘Hoşgeldin’ adlı şarkıda etkileyici yorumuyla Arkan’a eşlik ediyor. Düzenlemesi Gürol Ağırbaş tarafından yapılan şarkının gitarları Bülent Ortaçgil tarafından çalındı. Ayrıca ‘Sol Yanım’ adlı şarkıya Grup Gündoğarken’den Burhan ve Gökhan Şeşen vokal yaptı.

‘Solo’daki tüm şarkıların düzenlemeleri Bora Duran tarafından yapıldı.Albümün kayıt, mix ve mastering Harems stüdyolarında Efe Demiryoğuran tarafından gerçekleştirildi.

                  
                        
                               Hüsnü Arkan ''SOLO'' albümünün ilk video klibi ''Ayar''
                                Hüsnü Arkan ''SOLO'' albümünün ikinci video klibi ''Hoşgeldin''


Klip ülkemizin çözülmesi gereken acı gerçeklerinden biri olan ‘’KAYIPLAR ANISINA’’ adanmıştır. Bu amaçla Heykeltraş Mehmet Aksoy’un ‘’Kayıp Anaları’’ heykelleri kullanıldı. ’’Kayıp Anaları’’ heykelleri klip içerisinde büyük önem taşımaktadır.
Alfavizyon tarafından çekilen Hoşgeldin klibinde Hüsnü Arkan ve Birsen Tezer' e Yetkin Dikinciler, Derya Alabora, Mehmet Aksoy ve Zeynep Duru Yalçın eşlik etti.
Klibin yönetmenliğini Mehmet Adil Yalçın yaptı ve mekan olarak da Heybeliada ve heykeltraş Mehmet Aksoy’un atölyesi kullanıldı.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk