Bu Rüzgar'ın ilk videosu "Kumsal"da!

Banu Kanıbelli "Bu Rüzgar"ın ilk videosunu "Kumsal" için hazırladı.2013 yılının Kasım ayında Ada Müzik etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunulan "Bu Rüzgar"ın ilk videosu "Kumsal" Hrant Dink'in kardeşlik, özgürlük ve barış adına verdiği fikri mücadele ve buna adanmış yaşamına selam gönderiyor. 19 Ocak 2014'te yayına giren videonun çekimlerini ve yapımını Banu Kanıbelli üstlenmiş.

Düzenlemesini Baki Duyarlar'ın yaptığı "Kumsal"ın beste ve seslendirmesi Banu Kanıbelli'ye ait. Piyanoda Baki Duyarlar, trompette Şenova Ülker, kontrabasta Kağan Yılmaz yer alıyor.

"Su çatlağını bulur" anonim deyişinin seslendirildiği parça, "Bu Rüzgar" içinde tek enstrümental parça olma özelliği taşıyor. Diğer çalışmalar, cazla bütünleşen düzenlemeleri ve Banu Kanıbelli'ye ait sözler, Küçük İskender, Yalvaç Ural ve Mürüvvet Uygun'dan alınan şiirlerle lirik aşk şarkıları olarak kulaklarımzda yer ediyor.

Müzik direktörlüğünü Baki Duyarlar'ın yaptığı albümdeki şarkılara Bülent Ortaçgil, Cem Aksel, Şenova Ülker, Kağan Yıldız, Tamer Temel, Serhan Erkol, Hasan Meten, Ceren Gürsoy, Ayşen Tözeniş, Verda Gül, Burak Ayrancı, Serdar Barçın, Tunçay Korkmaz enstrümanlarıyla eşlik ediyor.
Ada Müzik'te Banu Kanıbelli

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk