Kaan Tangöze 'den İlk Solo Albüm: ''GÖLGE ETME''

KAAN TANGÖZE İLK SOLO AKUSTİK ALBÜMÜ ''GÖLGE ETME'' İLE DİNLEYİCİLERİYLE BULUŞUYOR!

 Türk rock müziğinin en başarılı temsilcilerinden DUMAN grubunun solisti ve birçok bilinen parçalarının bestecisi olarak tanınan KAAN TANGÖZE ilk solo akustik albümünü tamamladı. 2015 yılında İstanbul'da Deneyevi Stüdyoları'nda kaydedilen ve yurtdışında mastering'i tamamlanan albümde 12 şarkı bulunuyor. Albümdeki tüm eserlerde tek vokalin yanısıra sadece akustik gitar ve mızıka enstrümanları mevcut ve bu enstürmanların performansları da Kaan Tangöze'ye ait.

DUMAN ile devam eden konserlerin yanısıra, solo konserlerini de eş zamanlı sürdürecek olan KAAN TANGÖZE'nin albümü 22 Eylül Salı gününden itibaren dijital mecralardan,  1 Ekim 2015 'te ise müzik marketlerden temin edilebilir.

Kaan Tangöze, 15 yıldır süregelen DUMAN grubu ile olan birlikteliklerinin çok iyi gittiğini ve grup konserlerin yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtirken, bu albümün altyapısı itibariyle bambaşka bir müzikal çalışma olduğunun altını çiziyor. Albümde ''BEKLE DEDİ GİTTİ' şarkısının nakaratında Özdemir Asaf''ın 'Çizik' şiirine yer veren Kaan Tangöze, yine Özdemir Asaf'ın 'O YOLDA', 'KALMAK TÜRKÜSÜ'; Aşık Mahzuni Şerif'in 'TERSNAME' ve Karacaoğlan'ın 'BİR KIZ BANA EMMİ DEDİ NEYLEYİM' şiirlerini besteleyip düzenleyerek albümünde yer verdi. Albümdeki diğer tüm eserlerin söz-beste ve düzenlemeleri Tangöze tarafından yapıldı.


01.Gölge Etme
02.Bekle Dedi Gitti
03.Bir Kız Bana Emmi Dedi
04.Şanlı Millet
05.Taksim Meydanı
06.Bir Rüya Gördüm
07.Amerikan Kovboyları
08.O Yolda
09.Kalmak Türküsü
10.Tersname
11.Allı Turnam
12.Kıyamet 

www.facebook.com/officialkaantangoze

iTunes'tan satın al!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk