Ezgi Aktan ''İyi ki'' Çıktı!Ezgi Aktan'ın Ada Müzik etiketiyle yayımlanan ilk albümü "İyi ki" üç yıllık bir üretim, düzenleme, kayıt sürecinin ürünüdür. Üretim süreci bu kadar sürse de bunun da ötesinde, albümde bulunan şarkılar sanatçının ilk albümü olması nedeniyle kendi tabiri ile "yıllarca birikmiş gerçek his ve ezgilerin can bulmuş hali"dir .

Ezgi Aktan için kendi şarkılarını yazmaya başladığı dönemde Jehan Barbur ile tanışması ve onun desteği bir dönüm noktası niteliğindedir. Albümün prodüktörlüğünü tüm düzenlemeleri de yapmış olan Burak Karakaş ile birlikte üstlenen Ezgi Aktan'ın ilk albümünün süpervizörlüğünü ise her aşamada danıştıkları, fikir ve desteğini aldıkları Jehan Barbur üstlenmiştir.

Şarkılarını herhangi bir müzik türü ile kategorize etmeyen Ezgi Aktan, "İyi ki" albümünü çağdaş kadın ozan geleneği kapsamında görmektedir.
Bu albümde tüm sözleri Ezgi Aktan'a ait sekiz şarkı yer alıyor."Oyun", "Kuşlar" ve "Sonsuzluk" şarkıları Burak Karakaş ile ortak beste çalışmalarıdır, diğer tüm şarkıların besteleri de yine Ezgi Aktan'a aittir.
Kayıt-mix ve mastering'i Türkiye'de gerçekleşen albümün kayıtları bir buçuk yıllık bir sürede tamamlanmıştır. Kayıtları Kalan Studio, Studio Undo ve Studio Nemm'de gerçekleşmiş olan albümün arajörlüğünü Burak Karakaş, mix'ini Uğur Darıveren, mastering'ini ise Bora Ebeoğlu üstlendi. Fotoğraflar Berkay Karakaya imzası taşıyor, grafik tasarım ise Hayagücü Tanıtım tarafından yapıldı.
28 Ocak'ta satışa sunulan ''İyi ki'' 5 Şubat dan itibaren tüm yasal dijital mecralardan temin edilebilir olacak..
 Albümde yer alan şarkılar;
1- Kendine Kastın Ne / Söz ve Müzik: Ezgi Aktan 
2- Kuşlar / Söz: Ezgi Aktan  - Müzik: Ezgi Aktan-Burak Karakaş 
3- Sonsuzluk  / Söz: Ezgi Aktan 
Müzik: Ezgi Aktan-Burak Karakaş
4- Bundan İbaret / Söz ve Müzik: Ezgi Aktan
5- Oyun / Söz ve Müzik: Ezgi Aktan
6- Küsmedim / Söz ve Müzik: Ezgi Aktan 
7- Sen / Söz ve Müzik: Ezgi Aktan
8- Bekliyorum Ben / Söz ve Müzik: Ezgi Aktan

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk