Hakan Yılmaz - Raylar Boyunca
Hakan Yılmaz: Yeni Şarkılar


"RAYLAR BOYUNCA" Ada Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlandı.Ezginin Günlüğü’nün kurucularından, şarkı sözü yazarı, besteci ve şarkıcı Hakan Yılmaz, yeni şarkılarını dinleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor.

Ezginin Günlüğü'nün ilk konserinden itibaren konserlerinde şarkıcı olarak yer alan Hakan Yılmaz, grubun Sabah Türküsü ve Alagözlü Yar albümlerine şarkıcı olarak katkıda bulundu; grupla birlikte Doğu Türküleri albümünü yayınladı. On yeni şarkı içeren Sen Yoktun adlı kişisel albümü Eylül 2015'te, on halk türküsünü yorumladığı Türkülerle Yeniden albümü Eylül 2017'de Ada Müzik tarafından yayınlandı.
Sanatçı, “HAKAN YILMAZ: YENİ ŞARKILAR” adını verdiği dizi içerisinde çoğunun söz ve müziği kendisine ait olan, bir kısmı da başka sanatçıların besteleri üzerine kendi yazdığı sözlerden oluşan yeni şarkılarını tekli (single) olarak çıkaracak.
Bu dizinin ilk şarkısı “Raylar Boyunca”. Bu şarkı, Ezginin Günlüğü’nün kurucularından rahmetli Tanju Duru ve Hakan Yılmaz ’ın ortak çalışması. Tanju Duru’nun bestesi üzerine, sözlerini Hakan Yılmaz yazdı. Ezginin Günlüğü’nün kuruluş yıllarındaki lirik ezgilerin ve sözlerin izlerini taşıyor. İlk olarak Tanju Duru’nun Duru Zamanlar (2007) albümünde seslendirilen bu güzel şarkıyı, bu kez Hakan Yılmaz’ın yorumuyla dinleyeceksiniz.Şarkının kaydı Kadıköy’de Harem’s stüdyoda Evren Arkman ve Mert Yüksel tarafından yapıldı. Mixing ve mastering işlemlerini Evren Arkman yaptı. Şarkının düzenlemesi Hakan Yılmaz, Esat Mert Koç ve Evren Arkman’a ait. Bahtiyar Çakmak cura ve bağlama, Deniz Bayrak gitar, Erkan Kamil Yüksel gitar, Esat Mert Koç klavye ve keman, Evren Arkman bas gitar, İmdat Taş kaval, Murat Yazıcı bağlama çaldı.Şarkıyı dijital ortamda dinlemek için:


Yo
utube: http://bit.ly/2KIhaQK
Spotify https://spoti.fi/33nVpNr
Apple Music https://apple.co/2ClA63g
Fizy https://apple.co/2ClA63g
Muud http://bit.ly/2WZ9UFr

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk