BİLGE GÜNAYDIN - DAYDREAMS


BİLGE GÜNAYDIN

DAYREAMS


Bilge Günaydın “Daydreams” Ada Müzik Etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alırken yakın zamanda CD baskısı ile de Müzik Marketlerde yerini alıyor olacak.


Daydreams, Bilge Günaydın’ın ilk albüm projesi. Albümde tamamı piyanistin kendi beste ve aranjmanlarından oluşan sekiz parça yer alıyor.


Merkezine quintet müziğini alarak, iki saksofon arasındaki aranjman oyunları ve güçlü melodik yapılar ile kurgulanan müziklerden oluşan bu albümde, çok değerli müzisyenler çaldı. Saksofonlarda Serhan Erkol ve Tamer Temel, piyano ve synthlerde Bilge Günaydın, kontrbasta Kağan Yıldız ve Apostolos Sideris ve davulda Berke Özgümüş albümün çekirdek kadrosunu oluşturdu. Piyanistin Cemal Süreya’ nın Üvercinka isimli şiirine ithafen bestelediği müziği “Üvercinka” ve özellikle bu albümde çalan müzisyenlere ithaf etmiş olduğu bir diğer bestesi “İstanbulin Cats” isimli müziklerde ise, Cenk Erdoğan perdesiz gitarıyla yer aldı. Albümün bir diğer konuğu ise, “Snow” isimli parçada sesiyle yer alan Esra Kayıkçı oldu. Mixler Hayyam Stüdyolarından Sinan Sakızlı’ ya, mastering ise Grammy ödüllü ses teknisyeni Dave Darlington’a ait. Müzik yazmak aslında tüm o teorik gereklilikleri geride bırakabildiğiniz noktada hayal kurmak ve bu hayallerle kendinize ait bir alan yaratmak üzerine ilerleyen bir süreç. Adının işaret ettiği üzere “Daydreams” isimli bu ilk albümde de Bilge Günaydın, hayatın akışı içerisinde yarattığı ve ayrıştırdığı kendi öznel dünyasını dinleyici ile buluşturuyor.


Daha fazlası için TIKLA!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hakan Yılmaz Yeni Şarkılar: "Aklım Hep Sende"

BAKİ DUYARLAR - JAZZ ARK

Dilan Demirel - Arabesk